Frico Relax GlassVarenr.: 4079458
Infravarmer
sort, 3000 W, 230 V
Beskrivelse
Varenr.: 4079458Relax Glass, en elegant infravarmer med front i tonet keramisk glas. Denne kortbølgede infravarmer leverer øjeblikkelig varme. Det diskrete og stilrene design gør den ideel til udendørsmiljøer, såsom private terrasser, tagterrasser og udendørsserveringer.
6 615 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 9-13 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Dette produkt er inkluderet i:
Beskrivelse
Varenr.: 4079458Relax Glass, en elegant infravarmer med front i tonet keramisk glas. Denne kortbølgede infravarmer leverer øjeblikkelig varme. Det diskrete og stilrene design gør den ideel til udendørsmiljøer, såsom private terrasser, tagterrasser og udendørsserveringer.
Produktinformation
Relax Glass, en elegant infravarmer med front i tonet keramisk glas. Denne kortbølgede infravarmer leverer øjeblikkelig varme. Det diskrete og stilrene design gør den ideel til udendørsmiljøer, såsom private terrasser, tagterrasser og udendørsserveringer.
Monteres vandret på væg eller i loft med medfølgende konsoller. Varmeren kan vinkles i flere forskellige faste positioner.
Monteres vandret på væg eller i loft med medfølgende konsoller. Varmeren kan vinkles i flere forskellige faste positioner.
- Høj kapslingsklasse
- Lysreducerende keramisk glasfront
- Halogenlampe med reflektor i poleret aluminium
- Installationshøjde 2-3 m (væg) / 2-3 m (loft)
| Tekniske data | |
| Antal opvarmningsniveauer | 1 |
|---|---|
| Bredde | 1286 mm |
| Dybde | 128 mm |
| Farve | Sort |
| Højde | 170 mm |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP65 |
| Maks. varmekraft | 3000 W |
| Min. monteringshøjde | 2.1 m |
| Model | Loft-/vægudsender |
| Monteringmetode | Overflade montering |
| Spænding | 230-240 V |
| Farveomslag | Sort |
| Type | IHRG30BB65 |
EAN 7393410856477
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
